
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 2 |
| Connector Type | Retainer |
| Packaging | Bulk |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 8 mm |
Stock: 618
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04340
Ext.Price$0.04340
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04340 | $0.04340 |
| 10 | $0.02170 | $0.21700 |
| 50 | $0.01964 | $0.98200 |
| 100 | $0.01777 | $1.77700 |
| 500 | $0.01608 | $8.04000 |
| 1000 | $0.01455 | $14.55000 |
| 3000 | $0.01355 | $40.65000 |
| 5000 | $0.01262 | $63.10000 |
| 10000 | $0.01176 | $117.60000 |
